Historie - Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża

CharitY
CharitY
Przejdź do treści
HISTORIE

___________________________________
HALINA
Pani Halina ma 75 lat. Rok temu mieszkała w zrujnowanej szopie na terenie dawnych ogródków działkowych i opiekowała się wolno żyjącymi kotami. Kocha koty. Nie raz odmawiała sobie czegoś do jedzenia, żeby kupić dla nich karmę.
Panią Halinę odwiedzaliśmy przez rok zanim zdecydowała się zrobić krok naprzód. Zmianę zaczęła od wizyty u lekarza, który po zobaczeniu wyników badań natychmiast skierował ją do szpitala. To był bardzo trudny moment. Pani Halina miała złe doświadczenia ze szpitali - podczas jednej z hospitalizacji, wiele lat wcześniej, straciła oko i spotkała się ze złym traktowaniem.
 
Hospitalizacja trwała tygodniami, a my, przy każdych kolejnych odwiedzinach widzieliśmy jak pani Halina się zmienia. Pod koniec hospitalizacji nie chciała już wracać na działki. We współpracy z ośrodkiem pomocy społecznej i szpitalem zorganizowaliśmy przyjęcie do schroniska.

Dziś pani Halina jest w domu pomocy społecznej. Często się uśmiecha, ma wielu znajomych. Z życia na działce zostało jej zamiłowanie do krzyżówek i tęsknota za kotami.
___________________________________

Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża
ul. Magazynowa 14, 02-652 Warszawa

720 908 318           720 908 317

KRS 0000059803

Made with WebSite X5
Wróć do spisu treści